رئیس شورای اسلامی شهر آمل در این دوره از جلسه شورای شهر خدمت به خانواده شهدا را وظیفه همه دانست و گفت: خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان بهترین سرمایه شان یعنی عمر خود را صرف انقلاب کردند این وظیفه ما است که به آنها خدمت کنیم و راه شهدا را ادامه دهیم.

 

در ادامه این جلسه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان آمل با بیان این‎که افتخار می‎کنیم خادم ایثارگران و خانواده‎های شهدا هستیم، گفت: شهرستان آمل در سال ۹۴ حدودا هر ماه یک شهید تقدیم انقلاب کرد.

 

وی با اشاره به این‎که اعضای شورای شهر یعنی تمام مردم یک شهر که در خدمت ایثارگران هستند، تصریح کرد: سال گذشته نخستین جشنواره فرهنگی و هنری هزار سنگر با همت جوانان بسیجی و انقلابی شهر برگزار شد و امسال نیز برای دومین سال این جشنواره با همکاری بنیاد شهید و جوانان بسیجی و انقلابی در حال برگزاری است.

احمد سیفیان از برگزاری دومین جشنواره فرهنگی و هنری هزار سنگر خبر داد و گفت: دبیرخانه جشنواره در بنیاد شهید آمل در حال فعالیت است و با توجه به این‎که ما رابط بین مردم، ایثازگران و دستگاه‎های اجرایی هستیم، وظیفه داریم خواسته‎های آنها را به گوش شما برسانیم.

 

رئیس بنیاد شهید آمل هدف ازبرگزاری جشنواره هزار سنگر را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و حماسه اسلامی ۶ بهمن عنوان کرد و افزود: این جشنواره فرصتی مناسب برای معرفی بیشتر حماسه اسلامی ۶ بهمن آمل است که در سطح مدارس و دانشگاه‎ها باید از هنرمندان زبده برای بازگویی این حماسه عظیم استفاده کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این جشنواره شامل شعر، پوستر، وبلاگ، نقاشی و عکس است و باتوجه به این‎که در سال گذشته این برنامه شهرستانی برگزار شد از کل کشور آثار برای شرکت در این جشنواره به دست ما رسید.

لازم به ذکر است دبیرخانه اولین دوره جشنواره فرهنگی هنری هزار سنگر در کانون بسیج شهرستان آمل دایر بود .