سید عباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه ایران دیشب در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: با وجود درخواست‌های فراوان اروپایی‌ها، حسن روحانی رئیس جمهور به طور قطع دیداری با مقامات آمریکایی نخواهد داشت.

وی تصمیم رئیس جمهور ایران مبنی بر دیدار نکردن با رئیس جمهور آمریکا را به رغم درخواست‌های فراوان تصمیم کارشناسی و عقلانی برشمرد.

سخنگوی وزارت خارجه گفت: همه ارکان نظام متفق القول هستند که از نظر سیاسی و راهبردی در چنین شرایطی که فشار حداکثری روی ایران است و تروریسم اقتصادی، حقوق بیش از ۸۳ میلیون ایرانی را نقض می‌کند نه تنها مذاکره، بلکه حتی دیداری ساده با سران رژیم تروریستی آمریکا نباید انجام شود.
موسوی افزود: اعلام کرده‌ایم در پی دیپلماسی نمایشی نیستیم و این تصمیم از موضع اقتدار است.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران نظام مقتدری است که عظمت، قدرت و شرافتش را به یک دیدار با رئیس جمهور کشوری به ظاهر قدرتمند گره نمی‌زند.
موسوی افزود: اعلام کرده‌ایم راهبرد ما در مقابل فشار حداکثری مقاومت حداکثری و فعال است و این مقاومت دیپلماتیک نیز در این راستا تعریف شده است.
این دیپلمات ارشد کشورمان در خصوص اینکه آیا ممکن است در مدت زمان حضور رئیس جمهور ایران در سازمان ملل دیداری اتفاقی بین روحانی و ترامپ رخ دهد؟ عنوان کرد: چنین احتمالی وجود ندارد و جمهوری اسلامی ایران نشان داده که اهل تعامل و گفتگو است و از مذاکره هراسی ندارد و همواره خواستار ثبات و آرامش در منطقه و جهان است.
موسوی افزود: جمهوری اسلامی ایران ابتکارات خود را ارائه کرده است و نیازی به دیپلماسی‌های نمایشی و اتفاقی ندارد.
وی در پایان عنوان کرد: آمریکایی‌ها در صورتی که به اشتباهات خود اذعان و آنها را جبران کنند، راه به آنها نیز نشان داده شده است.