«کامبیز مهدی زاده فرساد» داماد حسن روحانی که با ماجرای انتصابش به عنوان معاون وزیر صمت در حوزه زمین شناسی بر سر زبان‌ها افتاد و با انتقاد شدید افکارعمومی مجبور به استعفا شد، حالا تلاش زایدالوصفی را برای حضور در عرصه سیاست از خود نشان می دهد.

داماد روحانی در متن استعفانامه خود مطرح کرد که قصد دارد که در سنگر پژوهش خدمت کند اما حالا از کانال‌های تلگرامی و شبکه های مجازی گرفته تا بیلبوردهای تبلیغاتی و حتی قاب تلویزیون دیده می شود که وی در تلاش است تا خود را مطرح کند.
پس از این استعفا «سورنا ستاری»، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری داماد روحانی را به ریاست کارگروه ازدیاد برداشت نفتی (IOR)  معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری منصوب کرد.
چندی پیش بود که اشتباه کامبیز مهدی زاده بازهم حضور وی به عنوان نخبه در سمت دولتی را به چالش کشید. وی در گفتگو تصویری که در یکی از تلویزیون های اینترنتی منتشر شد گافی عجیب داد.
گزارشگر در یک «مصاحبه صمیمی و دوستانه» با عنوان «چرا نخبگان نفتی از ایران رفتند؟» از کامبیز مهدی زاده به عنوان رییس کارگروه معاونت علمی و فناوری رییس جمهور می پرسد کدام کشور الان در نفت سرآمد است و داماد روحانی جواب می دهد آمریکا در آنجا شرکت های بزرگی هستند مثل «وست تگزاس اینترمدیت» و .. غافل از اینکه مهدی زاده، نمی داند وست تگزاس اینتر مدیت اسم یک شرکت نیست و اسم یک نوع نفت سبک است که در تگزاس استخراج می شود.
آفتابی شدن داماد روحانی در رسانه ملی 
حالا بازهم شاهد حضور وی در یک مصاحبه تلویزیونی دیگری هستیم آنهم به عنوان کارشناس مسائل زیست محیطی و گفتگو درباره موضوع مهمی همچون احیای دریایچه ارومیه.
مهدی‌زاده در گفتگو با شبکه خبر اظهار می کند: «دریاچه ارومیه قلب تپنده آذربایجان است و در صورت خشک شدن دریاچه ارومیه باید تا زنجان تخلیه می شد.»
وی مطرح کرده است که « پروفسور کردوانی و خانم دکتر لک در سال۹۳ و۹۷ اظهارنظر کرده بودند ریختن آب در دریاچه ارومیه خیانت است؛ خیانت بیان این نوع دیدگاه ها است. باید طرح احیای دریاچه ارومیه ادامه پیدا کند.»
معلوم نیست رسانه ملی با چه توجیهی چنین فردی را به عنوان کارشناس در برنامه تلویزیونی روی صندلی می نشاند. البته قبلا هم رسانه ملی اقدام به دعوت از داماد روحانی در یک برنامه تلویزیونی دیگر کرده بود. 
داماد روحانی که نشان داده کارشناس در امور مختلف است و به هیچ پست و مقامی نه نمی گوید پیشتر در مردادماه سال جاری دعوت شبکه بین المللی سحر را پذیرفته بود و به عنوان کارشناس در این برنامه این بار با عنوان «اهمیت راهبردی تنگه هرمز از منظر ترانزیت انرژی » شرکت کرده بود.
کنایه شدید مجری تلویزیون به مهدی زاده 
البته چندی پیش بود که داماد روحانی که علاقه زیادی به حضور در رسانه ها دارد در یک فیلم کوتاه با زبان شبیه به اشاره روز ناشنوایان را تبریک گفته بود.همین موضوع سبب واکنش کنایه آمیز رسانه ملی به سخنان وی شده بود.
در این رابطه، مجری برنامه با کنایه مطرح می کند که مهدی زاده زبان اشاره ناشنوایان را به درستی ادا نمی کند و می گوید: « این پیام مناسبتی برای ناشنوایان تدارک دیده شده است منتها ناشنوایان عزیز تنها ۱۰ درصد انتهایی این پیام را متوجه می شوند. بالاخره فکر می کنیم این پیام نشان می دهد که آقای دکتر بیان می کند که ببینید من برای ناشنوایان پیام فرستادم و به فکر همه هستم.»
مجری تلویزیون با بیان اینکه بوی این می آید که داماد روحانی برای کاندیدای مجلس اقدام کند، بیان می کند: « یک بار دیگر هم داماد روحانی به صورت اتفاقی به سر مزار استاد شهریار رفته بود و به صورت کاملا اتفاقی در فضای مجازی و کانال ها منتشر شد. وی تلاشهای خود را انجام می دهد که در اخبار دیده شود و در توئیتر که خیلی فعال هستند. رفتید فاتحه بخوانید! اینکه اقداماتی در این حد خبری می شود! جای تعجب دارد.»
جالب است که رسانه ملی می داند که داماد روحانی قصد کاندیداتوری آنهم از شهرهای آذری زبان را دارد و به وی درباره دریاچه ارومیه که دغدغه بسیاری از آذری زبان ها و دوستداران طبیعت است، تریبون می دهد.
مهدی زاده اخیرا در رسانه‌های اصلاح طلب به عنوان مقاله نویس و در کانال های تلگرامی و بیلبوردهای تبلیغاتی شهری و حالا رسانه ملی ظاهر می شود و به نظر می رسد که اگر وی بخواهد در انتخابات آتی مجلس شرکت کند، بسته تبلیغاتی کاملی را در حال حاضر برای مطرح کرده خود دراختیار دارد.