تلویزیون سوریه بعداز ظهر امروز (یکشنبه) خبر داد که ارتش این کشور با ارتش ترکیه در شهر مرزی «رأس العین» در شمال شرق سوریه درگیر شده است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) نیز نوشت که این درگیری در حومه رأس العین رخ داده و یگان‌های ارتش سوریه تا کنون توانسته‌اند بر روستاهای «ام حرمله»، «باب الخیر»، «ام عشبه» و «الاسدیه» در حومه رأس العین تسلط یابند.

به گفته این خبرگزاری، مسافت ارتش سوریه در این منطقه تا مرز ترکیه سه کیلومتر است.

رأس العین در شمال غرب استان الحسکه (۸۵ کیلومتری شهر الحسکه) واقع شده است و در مرز مشترک سوریه و ترکیه قرار دارد.

این شهر از زمان آغاز تجاوز نظامی ترکیه به شمال سوریه، محل درگیری با شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» بود و به خاطر نزدیکی به مرز ترکیه، اهمیت دارد.

پیشتر نیز شمار زیادی از نیروهای ارتش سوریه، در روستاهای «السیباطیه»، «الجمیلیه»، «خربه الدبس»، «القاسمیه»، «الرشیدیه»، «الداوودیه»، «العزیزیه» و «الظهره» در شمال غرب الحسکه مستقر شده بودند که با استقرار نیروهای ارتش سوریه در این روستاها، نیروهای سوری خود را به نزدیکی مرزهای ترکیه رسانده‌اند.

صبح شنبه (دیروز) نیز نیروهای ارتش سوریه در مناطق غربی شهر قامشلی در الحسکه مستقر شدند و مردم این مناطق نیز، استقبال گسترده‌ای از نیروهای سوری داشتند.

پیش از این در تاریخ ۲۴ مهر گذشته نهاد موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» از ورود ارتش سوریه به شهر مرزی «عین العرب» (کوبانی) در توافق با شبه‌نظامیان کرد سوریه خبر داده بود.  (جزئیات بیشتر)