آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روز پنجشنبه هفته گذشته در افتتاحیه کنفرانس تهران هوشمند به حضار اعلام کرد که وزارت ارتباطات برای روز پنجشنبه هفته جاری یک سورپرایز بزرگ برای مردم خواهد داشت.

بعد از انتشار این خبر کاربران شبکه‌های اجتماعی با زبان طنز و با هشتگ‌های #سورپرایز و #وزیر  به این وعده آقای وزیر واکنش نشان دادند.

برخی از کاربران این خبر را به آغاز اینترنت ملی و خداحافظی با شبکه جهانی اینترنت ارتباط دادند.

از امروز صبح هم شایعه مبنی بر رفع فیلتر تلگرام در شبکه های اجتماعی و پیامرسان ها دست به دست شد که به سوپرایز آذری جهرمی ربط دادند.

شایعه این بود: «با توجه به دستگیری و بازداشت قاضی صادرکننده حکم فیلتر تلگرام و همچنین آثار مخرب فیلترشکن‌ها و کاربردی نبودن سایر شبکه‌های اجتماعی و خالی شدن تلگرام از فیک‌نیوزها با دستگیری روح الله زم، دلیلی برای ادامه فیلترینگ تلگرام باقی نمی‌ماند و خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام بوده است.»

با داغ شدن این شایعه و پیگیری رسانه ها، روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی این خبر را تکذیب کرد و گفت: با توجه به انتشار خبری در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مبنی بر رفع فیلتر تلگرام با عنوان (خروجی جلسات کارشناسی هفته گذشته شورای عالی فضای مجازی رفع فیلتر تلگرام بوده است) به اطلاع می‌رساند، جلسه کارشناسی شورای عالی فضای مجازی کشور درخصوص رفع فیلتر تلگرام برگزار نشده بنابراین تصمیم‌گیری در این خصوص در شورای عالی فضای مجازی کشور صحت نداشته و صراحتا تکذیب می‌شود.

البته باید گفت که آقای وزیر جوان که خیلی علاقه به فعالیت در شبکه های اجتماعی دارد و بین فعالان این عرصه به وزیر شوآف معروف شده، کم از این خبرسازی ها نداشته که منجر به حاشیه هایی برای او شود.

نمونه اش موضوع وس(خدمات ارزش افزوده) که جوری آذری جهرمی خبر از مبارزه با شبکه اختاپوسی وس در میان شرکت های ارزش افزوده داد که با گاف های فراوانی همراه شد.

تا جاییکه مجبور شد برای توضیح پاره ای از مسائل به گفتگوی زنده اینستاگرامی با فالورهایش بپردازد که بازهم برایش حاشیه ساز شد.

البته سئوالاتی در موضوع قطع اینترنت سراسری در اغتشاشات اخیر مبنی بر تاخیر در اجرای دستور شاک(وزارت امنیت کشور) مطرح شده که حاشیه های تازه ای را برای وی ایجاد کرده است.