سردار سید محمود میرفیضی درباره جزئیات این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره کلاهبرداری از سوی افرادی سودجو از شهروندان در سطح شهرستان های مرکزی استان با استفاده از چک های بلامحل و مراجعه تعدادی شاکی به مرجع قضائی و انتظامی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی سرانجام ماموران انتظامی کلانتری ۱۵ شهرستان بابل موفق شدند یکی از اعضای این باند کلاهبرداری را شناسایی و با هماهنگی قضائی وی را به همراه ۴ همدستش در شهرستان بابل دستگیر کنند.

وی ادامه داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد، اعضای این باند با تهیه دسته چک از شعبات مختلف بانک ها، برگه های چک خود را با امضاء شخصی به ازای دریافت درصدی از مبلغ چک به دیگران می فروختند و علاوه بر آن با دریافت خدمات و خرید کالا از فروشگاه ها و مراکز خرید و ارائه چک های بلامحل از متصدیان این واحد های صنفی و شهروندان کلاهبرداری می کردند.

میرفیضی، اظهار کرد: متهمان در تحقیقات و بازجویی های فنی پلیس تاکنون به  ۶۰۰ میلیارد و ۴۹۸ میلیون ریال کلاهبرداری از ۱۳۲ شهروند در شهرستان های ” آمل، قائم شهر، ساری، بابلسر و بابل” اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به این که، متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند به شهروندان توصیه کرد: در زمان خرید و فروش اقلام و انجام معاملات از پذیرش چک ها و اوراق مالی فاقد اصالت و اعتماد بی جا به افراد ناشناس جدا خودداری و در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک، مراتب را سریعاً به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.