مهم‌ترین اخبار انتظامی مازندران در ۸ خرداد ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

افزایش ۲۵ درصدی کشف سرقت ها در استان مازندران

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران از کشف ۲۵ درصدی سرقت در سطح استان طی ۲ ماهه نخست امسال خبر داد.

سرهنگ”ولی الله گنجیان مقدم ” در گفت ‌و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، با اشاره به نقش کلانتری ها و پاسگاه ها در امنیت جامعه، گفت: با توجه به رویکرد جامعه محوری نیروی انتظامی شاهد نقش اثر گذار کلانتری ها و پاسگاه ها در این راستا هستیم.

رئیس پلیس پیشگیری استان مازندران، برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه را مستلزم تعامل همه نهادهای مردمی و اجتماعی با پلیس عنوان کرد و اظهار داشت: با همکاری خوب مردم استان مازندران، در بحث امنیت جامعه موفقیت های بسیار خوبی در استان حاصل شده است .

وی درادامه تصریح کرد: در ۲ ماهه نخست امسال با تلاش‌ها و فعالیت‌های ماموران انتظامی کلانتری و پاسگاه ها و اجرای طرح‌های مختلف پلیسی، شاهد افزایش ۲۵درصدی کشف سرقت‌ها در سطح استان بودیم .

سرهنگ گنجیان، خاطرنشان کرد: این امر نشان دهنده ارتقاء عملکرد پلیس پیشگیری با استفاده از مشارکت های مردمی و هم افزایی واحدهای انتظامی در حوزه استحفاظی کلانتری ها و پاسگاه هاست .

گنجیان به کاهش ۶ درصدی سرقت قطعات خودرو اشاره کرد و افزود: در ۲ماهه نخست امسال سرقت کش روزنی ۶۳ درصد و سرقت جیب بری ۸۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری استان در پایان همکاری مردم با نیروی انتظامی را عامل اساسی در پیشگیری از وقوع انواع جرم به خصوص سرقت دانست و از شهروندان خواست: هرگونه موارد مشکوک و نا امنی را با تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

——————————————————–

پلمب ۵۳۱ واحد صنفی متخلف در مازندران

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی استان مازندران از پلمب ۵۳۱ واحد صنفی متخلف به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و تخلفات صنفی در ایام ماه مبارک رمضان طی ۲ ماه گذشته خبر داد.

سرهنگ “باقرزاده” در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: از زمان اعلام شروع شیوع ویروس کرونا در کشور و اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی با همکاری ادارات صمت ، اتاق اصناف و سایر ادارات ذیربط، گشت های مشترک نظارتی و کنترلی در سطح استان به مرحله اجرا درآمد.

رئیس اداره نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی مازندران، تصریح کرد : هدف از اجرای این ماموریت ها، نظارت بر اجرای دقیق دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا بوده که از سوی ناجا و فرماندهی انتظامی استان ابلاغ شد.

سرهنگ باقرزاده، خاطر نشان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا ۱۹ هزار و ۱۴۰ بازدید از صنوف ، ۴۶۳ جلسات مختلف با ادارات درون سازمانی و برون سازمانی و ۵۸۰۰ گشت زنی در سطح استان به صورت تلفیقی و مستقل انجام شد که از این تعداد حدود ۳۶۳۷ واحد صنفی متخلف که به دلایلی از جمله عدم رعایت بازگشایی در زمان مناسب و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا پلمپ شدند .

وی با اشاره به این که از روز سه شنبه ۶ خردادماه کلیه صنوف به جز تالار ها و استخرها فعالیت خود را آغاز کردند تصریح کرد: فعالیت استخرها و تالاهارهای پذیرایی تا اطلاع بعدی ممنوع بوده و در صورت مشاهده فعالیت، این واحدهای صنفی با آنان برابر مقررات رفتار و پلمب خواهند شد.

باقرزاده اعلام کرد : سفره خانه ها و قهوه خانه ها برابر نامه ای که از دادستانی کشور و دادستانی استان ابلاغ شده، می توانند با عدم ارائه قلیان و دریافت کد رهگیری از سامانه بهداشت فعالیت خود را از سر بگیرند .

رئیس اداره نظارت بر اماکن پلیس امنیت عمومی مازندران با تاکید بر اهمیت رعایت همه این ضوابط برای حفظ سلامتی مردم در جامعه، اعلام کرد: در ایام ماه مبارک رمضان با توجه به شیوع ویروس کرونا از ۵ هزار و ۷۰۱ واحد صنفی در سطح استان بازدید شد که از این تعداد ۵۳۱ واحد صنفی متخلف پلمب شد.

وی در پایان ضمن تشکر از تمامی صنوف و کسبه که طی این مدت همکاری های لازم را با ماموران پلیس داشتند از دادستانی استان مازندران و شهرستان ساری نیز تقدیر کرد.

———————————————————

دستگیری سارق دوربین های مداربسته در بابل

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از دستگیری سارق دوربین های مدار بسته و اماکن خصوصی با ۲۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “سیدمحسن جعفری” در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت دوربین های مداربسته نصب شده در اماکن خصوصی و عمومی، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بابل، افزود: در اجرای این ماموریت، کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان با انجام اقدامات پلیسی، سارق را شناسایی و پس از هماهنگی های قضائی دستگیر کردند.

سرهنگ “جعفری” خاطر نشان کرد: این سارق حرفه ای در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۲۰ فقره سرقت دوربین های مداربسته و اماکن خصوصی در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی بابل در خاتمه به شهروندان، توصیه کرد: هشدار های پلیس را در خصوص پیشگیری از سرقت جدی گرفته و در صورت مشاهده هر گونه مورد مشکوک مراتب را سریعا به پلیس۱۱۰ اطلاع دهند.

——————————————————-

کشف ۶ کیلوگرم هروئین از ۲ قاچاقچی مواد مخدر در چالوس

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس از کشف ۶ کیلوگرم هروئین و دستگیری ۲ سوداگر مرگ در این شهرستان خبر داد .

سرهنگ “ذات الله رضوانی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی کسب خبری مبنی بر توزیع مواد مخدر توسط ۲ قاچاقچی مواد مخدر در مرزن آباد این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس، افزود: در اجرای این ماموریت، مأموران کلانتری ۱۳ پس از انجام تحقیقات پلیسی و بررسی های میدانی، متهمان را شناسایی و پس از هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی این افراد را در حین حمل مواد مخدر با یک خودروی سواری دستگیر کردند .

وی از کشف ۶ کیلوگرم هروئین در بازرسی از خودروی این ۲ سوداگر مرگ خبر داد و خاطر نشان کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی چالوس با بیان این که مواد مخدر ریشه بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی بشمار می رود از شهروندان خواست: برای مقابله با عاملان افیونی و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی با پلیس همکاری کرده و در صورت برخورد با هرگونه ناهنجاری اجتماعی مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

——————————————————–

دستگیری سارق باغات و مزارع کشاورزی در بابلسر

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر، از شناسایی و دستگیری سارق باغات و مزارع کشاورزی با ۸ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ حسین اسدی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع سرقت از خانه باغ ها و مزارع کشاورزی در شهرستان بابلسر، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر، افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه سارق را شناسایی کردند .

وی، تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم دستگیر و در بازجویی‌های به عمل آمده به ۸ فقره سرقت تجهیزات باغات و مزارع کشاورزی در این شهرستان اعتراف کرد و پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سرهنگ اسدی ضمن هشدار به صاحبان باغات و مزارع کشاورزی از آنان،خواست: تا حد ممکن از قرار دادن وسایل و تجهیزات کشاورزی در مزارع و باغات خودداری کرده و آنها را در محلی امن قرار دهند.

———————————————————–

دستگیری سارق منزل با ۵ فقره سرقت در آمل

فرمانده انتظامی شهرستان آمل از دستگیری ۲ سارق منزل و کشف ۵ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “نعمت الله آزادی” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت منزل در سطح شهرستان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل، افزود: ماموران با انجام تحقیقات پلیسی، موفق به شناسایی و دستگیری ۲ برادر سارق در این ارتباط شدند.

وی در ادامه اظهار داشت: این افراد در تحقیقات و بازجویی ها تاکنون به ۵ فقره سرقت منزل در سطح شهرستان اقرار کردند.

سرهنگ آزادی در خاتمه از شهروندان خواست: با نصب دزدگیر و اقدامات پیشگیرانه زمینه ارتکاب جرم را از سارقان سلب و با اعلام به موقع اخبار و اطلاعات در مورد هرگونه مسئله امنیتی پلیس را در ایجاد امنیتی پایدار در شهرستان یاری دهند.

—————————————————

کشف ۲ تن چوب جنگلی قاچاق در ساری

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، از کشف ۲ تن چوب آلات جنگلی قاچاق از یک خودروی نیسان در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “ناصر علی صفر پور” با اعلام این خبر افزود: در راستای مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده های جنگلی، ماموران انتظامی “بخش دودانگه” در مسیر حوزه استحفاظی به یک خودروی نیسان حامل چوب مشکوک شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری، تصریح کرد: ماموران خودروی مورد نظر را متوقف و راننده این خودرو را دستگیر کردند.

وی، خاطرنشان کرد: ماموران در بازرسی از خودروی مورد نظر ۲ تن چوب جنگلی قاچاق که متهم آن را به صورت غیر قانونی از جنگ های این شهرستان برداشت کرده بود، کشف کردند.

سرهنگ صفرپور، اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهم نیز پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

فرمانده انتظامی شهرستان ساری در پایان با اشاره به اینکه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملی بوده و تبعات زیست محیطی زیادی در پی دارد، از شهروندان خواست: در صورت مشاهده فعالیت غیرقانونی قاچاقچیان چوب و محصولات حاصل از چوب مراتب را سریعا به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

————————————————–

دستگیری سارق اماکن خصوصی در بهشهر

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی با ۹ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد .

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “حسن عنایتی گنجی ” در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت اماکن خصوصی و منزل در شهر رستمکلا، موضوع در دستور کار ماموران کلانتری ۱۳ قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر، افزود: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه موفق به شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای در این شهرستان شدند .

سرهنگ عنایتی، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم دستگیر شد و در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۹ فقره سرقت اماکن خصوصی و منزل اعتراف کرد .

وی با اشاره به این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد ، به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت هشدارهای انتظامی، در صورت مشاهده افراد ناشناس، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.