لیندا یاکارینو، مدیرعامل ایکس در مصاحبه‌ای جنجالی که با جولیا بورستین، مجری CNBC در رویداد Code 2023 انجام داد، آماری از کاربران این شبکه‌ی اجتماعی منتشر کرد. طبق آمار منتشرشده، کاربران ایکس از زمان تصاحب این پلتفرم توسط ایلان ماسک، افت چشمگیری داشته است.

یاکارینو در کنفرانس Code 2023 اعلام کرد که شبکه‌ی اجتماعی ایکس ۲۲۵ میلیون کاربر فعال روزانه دارد. با استناد به توییت‌ ایلان ماسک که در آذرماه سال ۱۴۰۱ منتشر کرده بود، ایکس ۲۵۴٫۵ میلیون کاربر فعال داشت و کاهش ۱۱٫۶ درصدی آن از زمان تصاحب ایلان ماسک اتفاق افتاده است.

خبر تلخ برای ایلان ماسک/ ریزش میلیونی کاربران توییتر

بر اساس گزارش اینفورمیشن، تعداد کاربران فعال توییتر حتی قبل از تصاحب ایلان ماسک معیار قابل‌توجهی بود و این شرکت گزارش سه‌ماهه‌ای برای سرمایه‌گذارها و سهام‌دارها ارائه می‌کرد؛ اما از زمان تصاحب به دست ایلان ماسک، آمار دقیقی ارائه نمی‌شود.

زمانی که از مدیرعامل ایکس درباره‌ی آمار کاربران سؤال پرسیده شد، او سعی کرد از بحث طفره برود و اشاره کرد که این شبکه‌ی اجتماعی بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ میلیون کاربر فعال روزانه دارد. لیندا یاکارینو بحث تعامل کاربران را وسط کشید و به ۵۰ هزار انجمن ایکس اشاره کرد که نسبت به سه ماه گذشته پیشرفت داشته است.

مدیرعامل ایکس در رویداد Code 2023 به کاربران ماهانه‌ی این شبکه اجتماعی هم اشاره کرد و دستیابی ایکس به ۵۵۰ میلیون کاربر ماهانه را اعلام کرد که این عدد طبق گفته‌ی ایلان ماسک در تیر ماه ۵۴۱ میلیون بوده است.