دکتر سید علی مظفرپور «رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل»: در راستای سیاستهای دولت خدمتگزار و به جهت عدالت در دسترسی به خدمات تشخیصی و درمانی و نیز کاهش پرداخت از جیب مردم ،خرید و راه اندازی اولین و تنها دستگاه سی تی سیمولاتور شمال کشور، به منظور شبیه سازی درمان بیماران سرطانی در بیمارستان شهید رجایی بابلسر توسط دانشگاه علوم‌ پزشکی بابل انجام شد.

هزینه این دستگاه در بازار آزاد حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است که دانشگاه علوم‌پزشکی بابل توسط هیات امنای ارزی آن را تهیه و نصب نمود.

علاوه بر این، مبلغ ۶۵ میلیارد ریال جهت راه‌اندازی بخش و خرید تجهیزات جانبی این دستگاه هزینه شده است.

این دستگاه ۲۰ اسلایس ساخت کمپانی زیمنس است که مجهز به لیزرهای پیشرفته به منظور افزایش دقت و سهولت شبیه سازی درمان می باشد.

اولین مرحله در پروسه درمان بیماران نیازمند رادیوتراپی، تصویربرداری از بیمار است، که تصویربرداری با این دستگاه، به دلیل استفاده از نرم افزار شبیه ساز، تأثیری مستقیم بر افزایش کیفیت تشخیص، کیفیت درمان بیماران و کاهش عوارض درمان خواهد داشت.

بیمارستان شهید رجایی بابلسر یکی از ۷ بیمارستان تابعه دانشگاه علوم‌پزشکی بابل می باشد.

پی نوشت: صبح امروز آئین رونمایی از دستگاه سیمولاتور با حضور دکتر باقرزاده نماینده مردم شریف بابلسر در مجلس شورای اسلامی، دکتر مظفرپور رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، دکتر منفرد معاون توسعه دانشگاه، دکتر شریف ‌پور رئیس بیمارستان شهید رجایی بابلسر، دیگر مسئولین شهری، دانشگاهی و بیمارستانی انجام شد.