علی‌اصغر ملکی اظهار کرد: قیمت کنونی هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی به ۳۳ هزار تومان رسیده، در حالی که قیمت این محصول در ابتدای دی‌ماه ۲۸ تا ۲۹ هزار تومان بوده است.
وی با اشاره به صادرات دام زنده از مرزهای غربی  کشور افزود: دلیل افزایش قیمت این محصول در بازار مصرف، صادرات دام زنده و به پایان رسیدن زمان عرضه دام‌های پیش‌بینی شده برای عرضه به بازار، در این مقطع  است.

رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی ادامه داد: از اسفندماه با عرضه بره‌های جدید به بازار قیمت این محصول کاهش محسوسی خواهد داشت، اما در این مقطع از وزارت جهادکشاورزی خواسته می‌شود که به صورت قاطع از خروج دام زنده از کشور جلوگیری کند.

وی یادآور شد: کاهش قیمت جهانی پوست گوسفند و عدم صادرات پوست و دنبه نیز بر افزایش قیمت گوشت گوسفندی مصرفی مردم در داخل تاثیر می‌گذارد، زیرا ما به التفاوت کاهش قیمت سایر اجزای گوسفند مانند کله پاچه، پوست، دنبه و… بر روی گوشت سرشکن می‌شود.

مقام مسئول خرده‌فروشان گوشت گوسفندی گفت: قیمت هر جلد پوست گوسفند از ۳۰هزار تومان به ۸ تا ۹ هزار تومان و هر عدد دنبه از ۸ هزار تومان به ۴هزار تومان رسیده است.

ملکی تاکید کرد: در شرایط فعلی شاید نتوان به طور کامل جلوی خروج غیرقانونی دام زنده را از کشور گرفت، اما از وزارت جهاد کشاورزی خواسته می‌شود که جلوی صادرات قانونی این محصول را با توجه به فشاری که بر بازار آمده است، بگیرد.