اجتماعی » حوادث » مازندران
کد خبر : 149377
پنجشنبه - ۱۹ تیر ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۷

اخبار انتظامی استان مازندران در۱۹ تیر ماه ۹۹

مهم‌ترین اخبار انتظامی مازندران در ۱۹ تیر ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.   کمک به اشتغال جوانان با مهارت آموزی سربازان رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، گفت: مهارت آموزی سربازان وظیفه کمک به به اشتغال جوانان در آینده است. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار روشنی […]

اخبار انتظامی استان مازندران در۱۹ تیر ماه ۹۹

مهم‌ترین اخبار انتظامی مازندران در ۱۹ تیر ماه سال ۹۹ را می‌توانید در این بسته خبری بخوانید.

 

کمک به اشتغال جوانان با مهارت آموزی سربازان

رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح، گفت: مهارت آموزی سربازان وظیفه کمک به به اشتغال جوانان در آینده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سردار روشنی در بازرسی از روند اجرایی برنامه های مهارت آموزی سربازان وظیفه در فرماندهی انتظامی استان مازندران طی نشستی با فرمانده انتظامی استان، گفت: یکی از اهداف و برنامه های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در راستای منویات مقام معظم رهبری مهارت آموزی سربازان در طول خدمت مقدس سربازی است.

رئیس قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور در تشریح اهداف اجرای این طرح که به صورت کلان در سطح کشور به اجرا در آمده است گفت: خدمت سربازی از بهترین دوران زندگی هر فردی است و هدف از اجرای این طرح ایجاد شرایطی مملو از نشاط در محیط سربازی است.

سردار روشنی، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های فراوانی که در نیروهای مسلح وجود دارد می توان با برنامه ریزی، ساماندهی و هدایت صحیح می توان در جهت فراهم کردن زمینه های اشتغال سربازان بعد از خدمت سربازی گام های موثری برداشت.

وی در خاتمه از اقدامات انجام شده توسط معاونت تربیت و آموزش فرماندهی انتظامی استان مازندران در ایجاد زمینه های مهارت آموزی برای سربازان قدردانی کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران نیز در این نشست اظهار داشت: مهارت آموزی سربازان یکی از ماموریت های انتظامی استان است که در قالب قرارگاه جهادی آموزش به اجرا در آمده است.

سردار میرزایی با شاره به اقدامات خوبی که در این راستا انجام شده است، تصریح کرد: اجرای برنامه های مهارت آموزی با همکاری دستگاه های مرتبط به صورت هماهنگ و با تلاشی مجدانه و جهادی در حال اجراست که امید است این امر بتواند ثمرات موثری را برای سربازان در آینده به همراه داشته باشد.

وی در پایان با قدردانی از همکاری همه نهادهای مسئول با انتظامی استان در این راستا بر تدوین آموزش های مورد نیاز و مهارت آموزی سربازان با استفاده از مهارت های شغلی بومی استان تاکید کرد.

———————————————-

دستگیری سارق حرفه ای در چالوس

فرمانده انتظامی شهرستان”چالوس” از دستگیری سارق حرفه ای اماکن خصوصی با ۲۰ فقره سرقت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس،” سرهنگ ذات الله رضوانی” در تشریح این خبر، گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت از اماکن خصوصی در این شهرستان، موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت .

فرمانده انتظامی شهرستان چالوس ، افزود: ماموران کلانتری۱۱ این فرماندهی با انجام اقدامات اطلاعاتی و بررسی های همه جانبه سارق را شناساییذ و وی رادر حین سرقت دستگیر کردند .

سرهنگ رضوانی، خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی های به عمل آمده تاکنون به ۲۰ فقره سرقت از اماکن خصوصی و پمپ آب و تجهیزات کشاورزی از مزارع و باغات در این شهرستان و شهرستان های همجوار اعتراف کرد .

وی با اشاره به  کشف مقادیری اموال مسروقه از مخفیگاه این سارق حرفه ای و معرفی وی به مرجع قضائی، به شهروندان توصیه کرد: ضمن رعایت هشدارهای انتظامی، درصورت مواردمشکوک، مراتب را در اسرع وقت به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام دارند.

—————————————————–

توقیف خودروی حامل چوب قاچاق در فریدونکنار

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار از توقیف یک وانت نیسان و کشف ۲ تن چوب قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “حسن هاشم پور ” در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، در تشریح این خبر گفت: ماموران انتظامی شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در محور مواصلاتی به یک خودروی وانت نیسان حامل بار چوب مشکوک شده و آن را متوقف کردند.

وی افزود: ماموران در بازرسی از خودروی مذکور ۲ تن چوب فاقد مجوز قطع و حمل کشف کردند .

سرهنگ هاشم پور از دستگیری ۲ سرشنین این خودرو خبر داد و گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان فریدونکنار با بیان اینکه حفظ منابع طبیعی به عنوان جزء مهمی از زندگی و حیات بشر و حق نسل آینده است، از شهروندان خواست: در صورت برخورد با هرگونه موارد مشکوک مراتب را در اسرع وقت با پلیس ۱۱۰ در میان بگذارند و پلیس را در تامین امنیت جامعه یاری کنند.

————————————————————–

اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی نقاط آلوده در ساری

فرماندهی انتظامی شهرستان ساری از دستگیری۱۳ سارق و کشف مقادیر قابل توجهی اموال سرقتی در طرح ارتقاء امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ” ناصر علی صفر پور” با اعلام این خبر، اظهار داشت: به منظور پاکسازی نقاط آلوده و مقابله با توزیع کنندگان موادمخدر، سارقان و مجرمان سابقه دار، طرح عملیاتی ارتقاء امنیت اجتماعی در مناطق آلوده و جرم‌خیز بخش انتظامی فرح آباد ساری اجرا شد .

وی،افزود: در اجرای این طرح ماموران انتظامی این فرماندهی با هماهنگی قضائی و در عملیاتی ضربتی موفق به شناسایی و دستگیری ۱۳ متهم به سرقت، ۷ عامل تهیه و توزیع مواد مخدر و ۶۸ نفر از متهمان تحت تعقیب مرجع قضائی در سطح حوزه استحفاظی شدند.

سرهنگ صفرپور، تصریح کرد: در اجرای این طرح ۱ کیلوگرم مواد مخدر، ۱ دستگاه خودرو، ۲ دستگاه دوچرخه ،۱۵ عدد ابزار و وسایل منازل مسکونی، ۳۰ قطعه تجهیزات داخلی خودرو سرقتی کشف شد .

فرمانده انتظامی ساری در پایان از توقیف ۲۵ خودرو و ۲۶ موتور سیکلت متخلف در اجرای این طرح خبر داد و ضمن تقدیر از همکاری خوب مردم با پلیس اظهار داشت: هدف از اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و پاکسازی مناطق آلوده، ایجاد امنیت پایدار و ایجاد آسایش و آرامش برای مردم است .

—————————————————————

کشف ۲۳ فقره سرقت در طرح ارتقا امنیت اجتماعی بابل

فرمانده انتظامی شهرستان بابل از کشف ۲۳ فقره انواع سرقت در طرح ارتقا امنیت اجتماعی این شهرستان خبر داد.

سرهنگ “سید محسن جعفری ” در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر، گفت: این طرح با هدف افزایش،آسایش و آرامش شهروندان و مبارزه با سارقان ، فروشندگان مواد مخدر و مخلان نظم و امنیت عمومی در سطح شهرستان بابل به اجرا در آمد.

وی با اشاره به کشف ۲ خودرو سرقتی در این طرح ، بیان داشت : کشف ۲۳ فقره انواع سرقت شامل سرقت اماکن خصوصی ، احشام ، قطعات خودرو و سرقت منزل از دیگر دستاوردهای این فرماندهی در این طرح بوده است.

سرهنگ سید محسن جعفری : با بیان اینکه در این طرح ۴۹ خودرو و ۵۶ موتور سیکلت متخلف توقیف شد ، اظهار داشت : در این طرح ۷ معتاد متجاهر و ۶ عامل تهیه و توزیع مواد مخدر دستگیر و مقادیر قابل توجهی انواع مواد مخدر از آنان کشف شد .

فرمانده انتظامی شهرستان بابل در پایان از شهروندان خواست: هرگونه اخبار و اطلاعات از فعالیت مجرمان و برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی در شهرستان را از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.